Blogcu Gençleşti ve Yeniden Aramızda

Sevgili Blogcular,

Bildiğiniz gibi 2 gündür Blogcu’ya erişim sağlanamıyordu. Gece gündüz sürdürülen yoğun çalışmaların ardından problem giderildi ve şimdi açıklama zamanı: Sadece yaşanılan sistemsel sorunların detaylı bir açıklamasını yaparak bu olayın üstünü örtmek ve yaşadıklarınızı görmezden gelmek istemedik. Çünkü 2 gün boyunca bizler de en az sizler kadar endişeli ve tedirgin saatler geçirdik. 

Bu 2 gün içerisinde bir blog yazarı olarak kendimi sizlerin yerine koydum. Önce, ‘biraz bekleyim bakalım,  nasıl olsa Blogcu gelir’ diye düşündüm. Baktım olmadı; sinirlenmeye başladım. O da olmadı; benimle aynı sorunları paylaşanlar ile iletişime geçerek rahatlamaya çalıştım. Bu kez de ortalıkta dolaşan asılsız iddialar karşısında daha da gerildim. ‘Blogcu artık bitti’ diyenlerden tutun da içeriklerini tamamen kaybettiklerini sanarak başka sitelere gitmeyi düşünenler arasında dolandım durdum. Tabi her zaman ve her yerde Blogcu’ya desteklerini esirgemeyen sadık kullanıcılarla da karşılaştım. Sonunda anladım ki, ne olacağını bilmeden beklemek gerçekten çok zor.  Sizlere hak veriyorum. Evet, çok haklısınız.  Ama inanın Blogcu ekibi olarak bizler de sorumluluklarımızın farkındayız.  Eğer bizlere kırıldıysanız bunun elimizde olmayan nedenlerden kaynaklandığını bilmenizi isteriz.

Bu süreç içerisinde Blogcu'da köklü değişikliler yapıldı. Gün be gün büyüyen Blogcu'nun alt yapısı baştan aşağı yenilendi.  Blogcu artık, bu heybetli yapıyı taşıyabilecek güçlü bir sisteme sahip ve eskisinden çok daha hızlı. Bu da demek oluyor ki, Blogcu gençleşti. Bu arada yapılan çalışmalar sırasında herhangi bir veri kaybımız olmadı. Bu konuda da gönlünüz rahat olabilir.

İşte, Blogcu'nun 2 günlük hikayesi...Hikayenin kahramanları olarak sizlerden özür dilemeyi bir borç biliyoruz ve bu konuda anlayış göstereceğinizi umuyoruz.

Hepiniz Tekrar Hoşgeldiniz. İyi Yayınlar.


Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !